وضعیت قیمت در بازار آپارتمان های نقلی

 اگرچه شواهد بسیاری از حضور سفته ‌بازان و سرمایه ‌گذاران ملکی در بازار مسکن این روزها وجود دارد، اما یک گروه از متقاضیان مصرفی مسکن نیز در همین بازار در حال جست‌ و ‌جو هستند که از فروشنده‌ های واقعی درخواست انعطاف قیمتی متناسب با بودجه خود می‌کنند. می توانید آپارتمان های نقلی خود را از طریق صفحه ثبت آگهی ملک به نمایش همگان برسانید.

مقصد خرید خانه اولی‌ها عموما محله‌ های مصرفی و گزینه مطلوب آنها آپارتمان‌ های نقلی تا ۶۰ متر مربع و چند سال ساخت است که به اصطلاح فعالان بازار، «به قیمت رسیده» به شمار می‌آید. آنها با این انتخاب تلاش می‌کنند از هیجان قیمتی که عموما حول فایل‌ های نوساز وجود دارد، در امان بمانند. از آنجا که متقاضی خرید این آپارتمان ‌ها عموما با محدودیت بودجه رو به ‌روست، مذاکره برای تخفیف در این معاملات رواج زیادی دارد.

برخی از واسطه‌ های ملکی می‌گویند فروشنده ‌های واقعی در صورتی که بودجه متقاضیان خرید املاک نقلی نقد باشد حاضر به انعطاف قیمتی هستند. از قضا این طور به نظر می‌رسد که تعداد فروشنده ‌های واقعی در بازار آپارتمان‌ های نقلی به مراتب بیشتر از بازار آپارتمان‌ های میان و بزرگ ‌متراژ است و در شرایط خاص این روزهای بازار مسکن، این موضوع می‌تواند به نفع خانه اولی‌ ها و خریداران مصرفی تلقی شود.

از آنجا که قیمت ‌گذاری‌ های عادلانه بر فایل ‌های فروشی نقلی پر تعداد تر از دیگر گروه ‌های متراژی است می‌توان این‌ طور برآورد کرد که قصد فروش مالکان این املاک به مراتب جدی ‌تر است. در جدول زیر تعدادی از تازه ‌ترین آپارتمان‌ های نقلی فروشی گرد آوری شده که در مورد برخی از آنها قیمت، «توافقی» اعلام شده و فروشنده ‌ها در تماس یا بازدید از سوی خریداران قیمت پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند.

وضعیت قیمت در بازار آپارتمان های نقلی