کاهش شدید فایل در بازار مسکن

حجم فایل‌های عرضه شده در سامانه‌های مجازی فروش ملک به شدت کاهش پیدا کرد. در پی دستور قضایی برای عدم درج قیمت پیشنهادی فروشندگان روی فایل‌های عرضه شده در فضای مجازی، تمایل مالکان برای انتشار اطلاعات املاک آنها در سامانه‌های مجازی کاهش پیدا کرد و به این ترتیب، تعداد فایل‌های فروش منتشر شده در این سامانه‌ها طی هفته اخیر با کاهش چشم‌گیری مواجه شد.

در این میان اما برخی از سامانه‌های مجازی خرید و فروش ملک، از روز گذشته مجددا به انتشار قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های عرضه شده در بازار اقدام کردند. با این حال هنوز تعداد فایل‌هایی که اطلاعات آنها در این سامانه‌ها منتشر شده و در دسترس عموم جست‌وجو گران خرید ملک قرار گرفته به میزان قبل نیست. خرید آپارتمان در جردن را می توانید با کلیک برروی آن راجع بهش اطلاعات کسب کنید.

البته برخی از فعالان و واسطه گران بازار مسکن عنوان می‌کنند یکی دیگر از دلایل کاهش شدید فایل‌ در بازار خرید و فروش ملک، بی‌ رونق بودن معاملات در مقایسه با مدت مشابه سال ‌های گذشته است. به گفته آنها هنوز بخش عمده ‌ای از فروشندگان به دلیل نا اطمینانی از پایداری شرایط اقتصادی در آینده، تصمیم قطعی برای عرضه و فروش ملک خود نگرفته ‌اند.

از همین رو تعداد فایل ‌های موجود برای فروش ملک در بنگاه‌ های املاک یا سامانه ‌های مجازی چندان قابل توجه نیست. این گروه از فعالان بازار مسکن در خصوص وضعیت قیمتی بازار در روزهای اخیر اظهار می ‌کنند:

قیمت‌ های پیشنهادی از سوی مالکان و سازندگان چندان مطابق با شرایط بازار نیست؛ به ‌طوری ‌که بخش عمده تعداد محدود فروشندگان حاضر در بازار، قیمت ‌های پیشنهادی نا متعارف (بسیار بالا) را اعلام می ‌کنند که با بودجه خرید خانوارها، تفاوت چشم ‌گیری دارد.

قیمت آپارتمان های مسکونی در منطقه 7 تهران