کاهش شدید عرضه آپارتمان در نیمه جنوبی تهران!

کانون عرضه آپارتمان‌های نوساز در بازار مسکن کنونی، مناطق نسبتا گران‌قیمت تهران و املاک بزرگ متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع است. بررسی تازه ترین آپارتمان‌ های نوساز فایل ‌شده نزد بنگاه ‌ها نشان می‌دهد واحد های کلید نخورده فروشی در محله ‌های مصرفی و ارزان‌ قیمت کمیاب و حتی در برخی از محله ‌ها نایاب است. اما در مقابل یک گروه از سازنده‌ها که در مناطق برخوردار و گران‌تر تهران فعالیت کرده و پروژه‌های تکمیل‌شده دارند، مایل به فروش یک یا دو واحد از سهم خود در بازار هستند. شما در مجموعه جوکاخ می توانید آگهی های خود را در صفحه ثبت آگهی ملک به ثبت برسانید.

این تمایل در محله‌های لوکس مناطق یک تا سه و محله‌هایی نظیر سهروردی در منطقه هفت که قیمت آپارتمان نوساز در آنها مترمربعی ۳۰ میلیون تومان به بالا است، قدری بیشتر از محله‌های مصرفی نیمه شمالی شهر است.

به نظر می‌رسد سازنده‌های فعال در مناطق لوکس و نسبتا لوکس برای خرید زمین یا اخذ جواز ساخت به نقدینگی نیاز دارند که در بازاری که عموما از فروش امتناع می‌شوند حاضر به عرضه واحدهای تکمیل‌شده خود هستند.

اما در مقابل نامشخص بودن آینده بازار ملک سبب شده برخی از سازنده‌های مناطق مصرفی و متوسط رو به پایین تهران، فعلا از شروع پروژه جدید منصرف شوند؛ موضوعی که هم تحقیقات میدانی و هم آمار کاهشی صدور پروانه ساختمانی نیز آن را تایید می‌کند.

دسترسی به قیمت برای متقاضیان خرید ملک در حال ‌حاضر صرفا از طریق تماس تلفنی با آگهی‌ دهنده‌ های ملکی یا مراجعه حضوری به بنگاه ‌ها میسر است و موتورهای جست ‌و جو قیمت املاک را منتشر نمی ‌کنند. در عین حال جوکاخ با انتشار برخی از این آگهی ها با قیمت و محله و متراژ شما را در جریان قیمت تعدادی از آپارتمان های نوساز فروشی قرار می دهد.

برای اطلاع از قیمت، متراژ، سن بنا و نام محله و موقعیت این آپارتمان ها به جدول زیر نگاهی بیاندازید.

کاهش عرضه آپارتمان