خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران

قیمت خرید آپارتمان در تهران، به منطقه، محله و ویژگی‌ های آپارتمان‌ ها بستگی دارد و از منطقه ‌ای به منطقه‌ دیگر متفاوت است. شهر تهران به ۲۲ منطقه و ۱۲۲ ناحیه شهرداری تقسیم شده است؛ که هر کدام ویژگی ‌ها و امکانات خاص خود را دارند و همین امر سبب تفاوت قیمت بین این مناطق می‌شود. منطقه ۱، منطقه ۲ و منطقه ۳ شهرداری تهران، مناطق شمال و شمال غرب تهران هستند که قیمت خرید آپارتمان در محله‌های این مناطق بالاست. مناطق ۶، ۷، ۱۰، ۱۱ و ۱۲ مناطق مرکزی شهر تهران هستند که قیمت ملک در آن‌ ها مناسب تر است و تمرکز امکانات در این مناطق زیاد است اما جزو مناطق شلوغ شهر تهران محسوب می‌شوند و طرح‌ های کنترل آلودگی هوا همچون طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در بخش بزرگی از این مناطق برقرار است. 

تهران، از زمان قاجار پایتخت کشور ایران بوده و با توجه به رشد اقتصادی، صنعتی، سیاسی و فرهنگی که از زمان پهلوی در آن آغاز شد؛ امروزه به شهری پرجمعیت تبدیل شده که جمعیت آن بالغ بر ۸ میلیون نفر است و همچنان سالانه افراد بسیاری برای دستیابی به موقعیت‌های شغلی و رفاهی، به تهران روانه می‌شوند که همین امر سبب افزایش خرید آپارتمان در تهران شده است. اما باید به این نکته توجه داشت که مهاجرت به شهری بزرگ و پرجمعیت و خرید آپارتمان و یا خرید ملک، کار چندان آسانی نیست و نیاز به بررسی دقیق و اطلاعات کافی دارد.

خرید آپارتمان در تهران

خرید آپارتمان در منطقه 1 تهران :

منطقه یک تهران در شمال و شمال شرق پایتخت واقع شده است. این منطقه چیزی حدود ۶۰ کیلومتر مربع وسعت دارد که نزدیک به ۳۰ محله و نواحی ۱۰ گانه در تقسیمات شهرداری منطقه یک دارد. برای آشنایی با کلیات و بهترین محله های منطقه یک تهران برای زندگی این مقاله را مطالعه کنید. محدوده‌ی این منطقه بین رشته کوه البرز لواسات و رودخانه درکه است. از آن جایی که این منطقه از توابع شهرستان شمیرانات محسوب می شود با نام شمیران نیز خوانده می شود. منطقه یک به علت داشتن آب و هوای خوب و قرارگیری در ارتفاعات و بافت روستایی٬ مسیرهای منتهی به کوهستان دربند، درکه، توچال که قلب توریستی و گردشگری تهران محسوب می شود. برای کسب اطلاع بیشتر از خرید آپارتمان در منطقه 1 برروی لینک کلیک کنید.

خرید آپارتمان در منطقه 2 تهران :

برای آپارتمان خانه در هر منطقه باید پیش از هر اقدامی به میزان بودجه خود دقت داشته باشیم و منطقه‌های هدف متناسب برای خرید را پیدا کنیم. جدای از این امر باید به آینده ملک در هر منطقه نیز توجه داشته باشیم و انتخاب‌هایمان را بر این اساس دسته‌بندی کنیم. خرید آپارتمان در منطقه دو تهران با توجه به قیمت های بسیار بالا نیاز به بودجه زیادی هست که ملزم به دقت و بررسی های دقیق هستید تا خریدی مناسب از هر جهت داشته باشید. منطقۀ 2 تهران یکی از بهترین مناطق این شهر از لحاظ سکونت است. این منطقه از 9 ناحیه تشکیل شده که آریاشهر، گیشا، سعادت آباد، یوسف آباد، طرشت، شهرآرا، شهرک ژاندارمری، فرحزاد و شهرک غرب، مرزداران، برق آلستوم، ستارخان، تهران ویلا و همایونشهر از محله‌ های این منطقه شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برروی لینک خرید آپارتمان در منطقه 2 کلیک کنید.

خرید آپارتمان در منطقه 3 تهران :

منطقه 3 تهران که در بخش شمال شرقی تهران واقع شده است یکی از مناطق خوب برای خرید خانه و سرمایه‌گذاری در زمینه ملک است. منطقه 3 شهرداری تهران با مساحتی در حدود 32 کیلومتر مربع است. این منطقه با مساحتی بالغ بر 3 هزار هکتار یکی از بزرگ‌ترین مناطق شهری در تهران است. منطقه 3 تهران از شمال به بزرگراه شهید چمران، بزرگراه شهید مدرس و بزرگراه صدر منتهی می‌شود. از شرق نیز به خیابان پاسداران و بخشی از شریعتی محدود می‌شود و از جنوب به بزرگراه رسالت و بزرگراه همت منتهی می‌شود. برا کسب اطلاعات بیشتر از خرید آپارتمان در منطقه 3 می توانید برروی لینک کلیک کنید.

خرید آپارتمان در منطقه 4 تهران :

خرید آپارتمان در منطقه ۴ تهران که شامل ۹ ناحیه است و هر کدام از این ناحیه ‌ها شامل محله‌ های مختلفی است، می تواند اتفاق خوبی باشد. شاخص قیمت آپارتمان در منطقه ۴ نیز در هر محله متفاوت است. در حال حاضر منطقه چهار تهران شامل ۹ ناحیه و ۲۰ محله در سطح این منطقه می ‌شود. برای خرید آپارتمان در هر منطقه باید پیش از هر اقدامی به میزان بودجه خود دقت داشته باشیم و منطقه‌های هدف متناسب برای خرید را پیدا کنیم. جدای از این امر باید به آینده ملک در هر منطقه نیز توجه داشته باشیم و انتخاب‌ هایمان را بر این اساس دسته ‌بندی کنیم. خرید آپارتمان در منطقه چهار تهران (خرید خانه در منطقه 4) با توجه به قیمت های بسیار بالا نیاز به بودجه زیادی هست که ملزم به دقت و بررسی های دقیق هستید تا خریدی مناسب از هر جهت داشته باشید. برای خرید آپارتمان در منطقه 2 و خرید آپارتمان در جردن نیز می توانید برروی لینک کلیک کنید.