خرید آپارتمان در محله ظفر

محله ظفر در منطقه 3 تهران واقع شده است و خیابانی است که قسمتی از محله داودیه و قسمتی از محله زرگنده را شامل می‌شود. در مورد تاریخچه این دو محله چنین می‌توان گفت که محله داودیه در گذشته ارغوانیه و ارغونیه نام داشته است. داودیه دهکده‌ ای با فرهنگ، دارای کودکستان و مدرسه ابتدایی بوده است و یک باغ وسیع و یک قنات پر آب داشته است. میرزا آقاجان، ارغوانیه را از ارغنون میرزا، نوه فتحعلی شاه، برای پسرش میرزا داوود خان خرید و پس از وسعت این دهکده، نام داودیه را بر آن نهاد. دسترسی محله ظفر به سایر محله‌ ها و امکانات محله ظفر مانند داشتن مراکز تجاری و اداری متعدد از مواردی است که باعث می شود جزو محله‌ های گران‌ قیمت منطقه ۳ محسوب شود و قیمت خرید آپارتمان در محله ظفر بالا است و بیشتر افرادی تمایل به خرید آپارتمان در ظفر دارند که از وضعیت مالی خوبی برخوردارند. همچنین برای محله های دیگری چون محله جردن (که این محله خود به دو بخش محله جردن شمالی، محله جردن جنوبی تقسیم می شود)، محله سعادت آباد و محله شهرک غرب هم مقاله های متعددی تهیه شده و شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برروی لینک کلیک کنید.

همسایه های محلی ظفر را می توان از شرق به خیابان شریعتی، از جنوب به خیابان میرداماد و محله کاووسیه، از غرب به خیابان ولیعصر و از شمال به بلوار آرش و محله زرگنده اشاره کرد. 

وضعیت حمل و نقل در محله ظفر :

شما می‌توانید به ایستگاه‌ هایی که خط پایانه تجریش، پایانه میدان راه‌ آهن، در نزدیکی ظفر دارند، دسترسی داشته باشید. ایستگاه‌ هایی مانند ایستگاه اسفندیار، ایستگاه ظفر و بلوار میرداماد. اتوبوس‌ های عادی نیز در میرداماد و خیابان‌ های اطراف دستگردی (ظفر) ایستگاه‌ های متعدد دارند. ایستگاه مبدأ میدان هفت‌ تیر و ایستگاه مقصد پایانه افشار یا پارک‌ وی ایستگاه مبدأ میدان هفت‌ تیر و ایستگاه مقصد نوبنیاد ایستگاه مبدأ امام خمینی و ایستگاه مقصد آن میدان تجریش ایستگاه مبدأ امام خمینی و ایستگاه مقصد میدان قدس تمام این خطوط در خیابان ظفر ایستگاه دارند به دلیل بیمارستان‌های متعددی که در این محله و دیگر محلات تهران در اطراف آن وجود دارد، محله ظفر تاکسی‌های بسیاری از دیگر محلات تهران در شمال و جنوب شهر دارد. به نمونه‌ای از این ایستگاه‌ها توجه کنید. مبدأ میدان هفت‌تیر و مقصد پایانه افشار در پارک‌وی یا ایستگاه دیگری که مبدأ سیدخندان و مقصد تجریش است و یا مبدأ میدان هفت‌تیر و مقصد تجریش. تمام این خطوط در خیابان ظفر ایستگاه دارند.

خرید آپارتمان در ظفر

بافت ساختمان های محله ظفر :

کوچه‌ها و خیابان‌ های دستگردی کم‌عرض و باریک هستند و می‌توان گفت این خیابان میان‌محله‌ای نیز طبق اصول شهرسازی ساخته نشده. از آنجا که محله بافتی اداری دارد در ساعات اداری ترافیک زیاد است و مجاورت با میرداماد حجم ترافیک را افزایش داده است و آپارتمان های  محله دستگردی اغلب نوساز و با متراژ بالا هستند. خیابان نفت که به مصدق تغییر نام داده از خیابان‌های مهم محله دستگردی است. اگر علاقه به خرید آپارتمان های متراژ بالا و آپارتمان های متراژ پایین هستید پیشنهاد می کنیم برروی لینک کلیک کنید.