محله جردن و بررسی قیمت آپارتمان ها در این محله

محله جردن از محله های شمال شهر تهران محسوب می شود که با محله های امانیه، الهیه، داوودیه و توانیر نزدیکی دارد و قسمت هایی از این خیابان در محله های امانیه و داوودیه قرار گرفته است. بخش کوچکی از این محله که در نزدیکی الهیه قرار دارد (جردن شمالی) جزو منطقه 1 شهرداری تهران است؛ درحالیکه قسمت جنوبی (جردن جنوبی) آن که پس از همت قرار دارد، وارد منطقه ی 6 شهرداری تهران می شود ولی قسمت اعظم این خیابان در منطقه ی 3 شهرداری تهران است و خیابان ظفر و بلوار میرداماد را قطع می کند. محله جردن را که در واقع خیابانی شمالی جنوبی است، در امتداد و مابین بزرگراه مدرس و خیابان ولیعصر، امروزه با نام خیابان نلسون ماندلا می شناسیم، که آفریقا و جردن نام های پیشین این خیابان بودند. برای کسب اطلاعات بیشتر از خرید آپارتمان در دو بخش محله جردن یعنی محله جردن شمالی و محله جردن جنوبی همچنین خرید آپارتمان در جردن می توانید برروی لینک کلیک کنید. این محله دارای دسترسی خوبی است .دسترسی های اصلی این محله خیابان اصلی جردن ، اتوبان مدرس ، اتوبان صدر ، اتوبان حقانی و بلوار میرداماد و خیابان ولیعصر می باشد. دو ايستگاه حقانی و ميرداماد نزدیک ترين ايستگاه هاي متروی تهران به اين محله هستند كه كمك مي كنند تا مردم از نقاط دور و نزدیک تهران به اين محله تشريف بياورند و می توانند از كليه امكانات موجود آن بهره مند شوند. برای کسب مشاوره رایگان در خصوص خرید و فروش آپارتمان با شماره 09025555340 تماس بگیرید.

جدا از بحث سکونت، قیمت معیار مهمی است که باید در هنگام خرید آپارتمان در جردن در نظر بگیرید. متوسط قیمت هر متر مربع خانه در امانیه بالای متری 18 میلیون تومان است که این عدد برمبنای تعداد مبایعه‌ های ثبت شده در سامانه املاک ایران و متوسط قیمت آپارتمان در این محدوده محاسبه شده است. البته که ملاک‌ های دیگری نیز مانند سن بنا، امکانات رفاهی ساختمان و متراژ در این قیمت تاثیرگذارند.

خرید آپارتمان در جردن

مراکز مهمی که در محله جردن وجود دارد؟

مجتمع‌ های مسکونی محله جردن :

عبارت‌اند از لاله، برج‌های شمیران، سپیدار، برج آناهیتا، میلاد و برج دوما.

سفارتخانه‌ های محله جردن :

سفارتخانه کنیا، فیلیپین، ایتالیا، قطر، سری‌لانکا، مکزیک، عمان، ونزوئلا، اوروگوئه، یونان، سوریه، کویت، سودان، نیجریه، لهستان، بحرین و بنگلادش.

مکان‌ های مهم تجاری محله جردن :

مرکز تجاری الهیه، ساختمان ریاست جمهوری، روزنامه همشهری، سازمان انرژی اتمی، تالار حافظ شیراز، هتل آپارتمان ملل، شرکت نفت پارس، سرخه بازار، کلانتری 103، وزارت راه و ترابری (ساختمان دادمان) و اداره برق بیهقی

آژانس‌ های مسافرتی محله جردن :

عصر پرواز، سفیران، دولتشاد، هستی گشت، هواپیمایی کیش، توران، طیران الخلیج، میهن دوستان، زمان پرواز، ستاره پرواز و آسیا

در اوایل زمان تشکیل محله جردن، تعداد کمی ویلا در این محله ساخته شد و قسمت بیشتر آن را زمین های خاکی تشکیل می داد اما از حدود سال 40 به خاطر قیمت پایین زمین های این محله ساخت و ساز رونق گرفت و برج های بسیاری در محله جردن ساخته شد. امروزه ساختمان های نوساز و برج های بسیاری در محله جردن وجود دارند اما هنوز می توان به تعداد بسیار کم خانه های ویلایی قدیمی را که دستخوش نوسازی نشده اند، در این محله پیدا کرد.