خرید آپارتمان در جردن و مشخصات محله جردن

محله جردن که در منطقه 3 کلان شهر تهران واقع است به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که منطقه شمالی آن در بخشی از محله الهیه واقع است و قسمت جنوبی آن که پس از بزرگراه همت قرار دارد، در منطقه 6 شهر تهران قرار دارد. محله جردن جزء یکی از مشهورترین و گران ترین محله های شمال تهران برای خرید خانه و آپارتمان است. این محله بعد از انقلاب به نام های آفریقا و ماندلا تغییر نام داده است ولی هنوز خیلی ها به همان نام جردن می شناسند. بافت محله ماندلا بعد از گسترش ساخت و ساز، به بافت مدرن و نوساز تغییر کرده است. خیابان جردن بین دو منطقه 1 و 3 تهران قرار دارد و بدلیل داشتن دسترسی های راحت و تعداد زیادی مراکز خرید و آب و هوای خوب و خنک مورد پسند افراد اعیان نشین تهرانی است. محله جردن را که در واقع خیابانی شمالی جنوبی است، در امتداد و مابین بزرگراه مدرس و خیابان ولیعصر، امروزه با نام خیابان نلسون ماندلا می شناسیم، که خیابان آفریقا و جردن نام های پیشین این خیابان بودند. جهت خرید آپارتمان در جردن و آشنایی بیشتر با این محله می توانید برروی لینک کلیک کنید.

منطقه ۱ تهران در قدیم دارای خانه‌ های ویلایی بزرگ و باغات میوه بوده به همین دلیل دارای بافتی شبه روستایی است. منطقه ۱ تهران امروزه لوکس‌ ترین ساختمان‌ های پایتخت را با درهم آمیختن معماری سنتی و مدرن در خود جای‌ داده است. ممکن است برخی بالای شهر تهران را به دلیل داشتن این سازه‌ها و قیمت بالای ملک، منطقه ۱ تهران بدانند. منطقه ۱ تهران از شمال به ارتفاعات دامنه جنوبی رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه ارتش و از غرب به اراضی رودخانه درکه می‌رسد.

منطقه ۳ تهران از شمال به بزرگراه مدرس و چمران، از شرق به خیابان پاسداران و بخشی از خیابان شریعتی، از غرب تا اتوبان چمران و از جنوب تا اتوبان همت و بزرگراه رسالت می‌رسد. این منطقه با داشتن ۷۳ پارک و بوستان از نظر سرانه فضای سبز با استانداردهای جهانی برابر می‌کند. وجود خیابانهای مهمی مانند خیابان شریعتی، ولیعصر و بلوار میرداماد به اهمیت این محله می‌افزاید.

اختیاریه، پاسداران، دروس، دولت، دیباجی، جردن، ولیعصر، سیدخندان، ظفر، قلهک، ونک و میرداماداز محله‌های این منطقه هستند. بسیاری از این محله‌ها جزو محله‌های قدیمی و اصیل تهران هستند.  از مراکز فرهنگی این منطقه می‌توان فرهنگسرای ارسباران، پارک موزه آب، مجموعه سینمایی پردیس ملت و کتابخانه استاد شهریار اشاره کرد. منطقه ۳ تهران یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین مراکز ورزشی تهران، مجموعه ورزشی انقلاب را در خود جای‌داده است. همچنین یکی از بزرگترین مراکز تجاری تهران یعنی میدان ونک نیز در این منطقه قرار دارد.

خرید آپارتمان در جردن

مشخصات محله جردن :

منطقه هایی که محله جردن شامل آن می شود : منطقه 1، 3 و 6 شهرداری تهران

قیمت آپارتمان ها : متری 20 میلیون تومان به بالا

ایستگاه مترو : ندارد

ایستگاه BRT : دارد

دسترسی های محلی : بزرگراه مدرس، بزرگراه همت، بزرگراه حقانی، تونل نیایش، خیابان ولیعصر، بلوار میرداماد، خیابان ظفر، خیابان گاندی، خیابان بیهقی، خیابان وزرا، میدان ونک، میدان آرژانتین، الهیه، امانیه، کاووسیه

بافت محله : مسکونی و تجاری

محل اسقرار : شمال شهر تهران

همسایه های محلی : از شمال خیابان مریم و محله الهیه، از غرب خیابان ولیعصر، از جنوب میدان آرژانتین، از غرب بزرگراه مدرس

سطح قیمت : بسیار بالا

شهرت محله : محله ی لاکچری اما پر ترافیک