خرید آپارتمان در منطقه 10 و هرآنچه که باید از آن بدانید!

منطقه 10 تهران با بیش از ۸۰ سال سابقه شکل گیری از شمال به خیابان آزادی از شرق به بزرگراه شهید نواب صفوی، از جنوب به خیابان قزوین و از غرب به خیابان شهیدان، هرمزگان و پادگان جی محدود می‌شود. این منطقه دارای ۳ ناحیه خدمات شهری و ۱۰ محله قدیمی می‌ باشد که شاخص‌ ترین آنها محله سلسبیل، محله بریانک، محله حسام الدین و محله قصرالدشت هستند. این منطقه پرجمعیت‌ ترین منطقه تهران می باشد. در این قسمت از شهر تهران سرانه ورزشی برای هر نفر طبق استانداردهای کلان شهرها بسیار پائین است. قدیمی‌ ترین محلات منطقه به سال ۱۳۰۴ و جدیترین محلات به سال ۱۳۵۳ بر می گردد. منطقه ۱۰ تهران یک منطقه بسیار قدیمی است که ۱۰۰ سال قدمت دارد. خرید آپارتمان در منطقه ۱۰ تهران بودجه زیادی نمی‌ خواهد و به دلیل جمعیت بالایی که در این منطقه وجود دارد املاک منطقه ۱۰ به خوبی فروش و اجاره می‌رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر از خرید آپارتمان در منطقه 10 می توانید برروی لینک کلیک کنید.

خرید آپارتمان در منطقه 10

چرا باید در منطقه 10 آپارتمان بخریم؟

از مهمترین و معروفترین محلات این ۳ ناحیه می‌توان به محلات سلسبیل، بریانک، حسام الدین و قصرالدشت برای خرید خانه در منطقه ۱۰ اشاره کرد.

دسترسی محلی این منطقه از سمت شمال به خیابان آزادی از سمت شرق به بزرگراه شهید نواب صفوی، از سمت جنوب به خیابان قزوین و از سمت غرب به خیابان شهیدان، هرمزگان و پادگان جی منتهی می‌ شود.

آپارتمان های منطقه ۱۰ تهران دارای ۳ ناحیه خدمات شهری است که این ۳ ناحیه شامل ۱۰ محله قدیمی یا ۱۰ شورا یاری هستند.

این منطقه پرجمعیت‌ ترین منطقه تهران می باشد که این نکته را باید در خرید آپارتمان در منطقه ۱۰ درنظر بگیرید.

البته برای اطلاع از قیمت خرید آپارتمان در منطقه ۱۰ باید به مشاورین املاک منطقه ۱۰ به صورت حضوری مراجعه کنید.

امکانات شهری منطقه 10 :

از خطوط حمل و نقل این منطقه هم میتوان به 105 ایستگاه اتوبوس، 1 استگاه مترو، 18 پارکینگ عمومی و 29 خط تاکسیرانی اشاره کرد. همانطور که در جدول مشاهده میکنید.

در این منطقه تقریبا 6 تا بیمارستان مانند بیمارستان اقبال، بیمارستان شهریار، بیمارستان آزادی، بیمارستان بابک، بیمارستان زنان و زایمان لولاگر و بیمارستان روان‌پزشکی میمنت دارد. 

دارای پارک مانند پارک هزار شهید، دارای بوستانی چون بوستان تهرانی، حیات وحش 7 چنار، پارک 7 چنار میباشد.

به دلیل تراکم بالای این منطقه و کمبود مکان جغرافیایی ادارات و ارگان‌های بزرگ امکان تأسیس بنا در این منطقه را ندارند.

منطقه ۱۰ تهران بر خلاف مرکز ۱۲ تهران دارای مراکز مهم نیست. این منطقه بیشتر به دلیل نزدیکی به بازار قدیمی لباس در خیابان سلسبیل و رودکی دارای جمعیت بالایی است.

این منطقه شامل طرح زوج و فرد ترافیکی نیست.