در زمان شیوع کرونا چگونه آپارتمان بخریم؟

کرونا درست در زمانی وارد کشور شد که پیک کاری بسیاری از کسب و کار ها بود. کسب و کار هایی که در طی ماه ها تلاش و فعالیت منتظر رسیدن روز های آخر سال و گرم شدن بازار بودند اما حالا بجای بازار داغ کرونا و فعالیت، برای حفظ سلامتی ناچار به قرنطینه و تعطیلی بازار شدند. یکی از این کسب و کار ها که درست در اوج زمان کاری دچار تداخل و کسادی بازار شد، بازار ملک است. هر چند امسال با توجه به تغییرات بسیار بزرگ در اقتصاد ، گرانی و کمبود تقاضا رشد منفی نسبت به پارسال و رکود بازار داشتیم . اما طبق آمارهای بانک مرکزی در ماه های آخر زمستان ، بازار مسکن این طور خودش رو نشون می داد که دچار تغییر و تحویل اندکی شده و مردم به نسبت ماه های اول سال تمایل بیشتری برای خرید و معاملات ملکی داشتند و همچنین قیمت ها کمی ثابت شده اما با اومدن ویروس کرونا ، میشه گفت که همه چیز تحت تاثیر قرار گرفته و خالی شدن خیابان ها از حضور جمعیت نشون دهنده خالی شدن معاملات از بازار مسکن هم است . این اتفاق دلایل بسیاری می تواند داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. مشخص نبودن وضعیت در آینده
  2. قرنطینه شدن مردم در آپارتمانهایشان
  3. کسادی بازار و تعدیلی کسب و کار ها
  4. مشخص نبودن قیمت ها

بررسی بازار مسکن در این دوره شیوع کرونا نشان می‌ دهد که وضعیت فعلی بازار چندان پایدار نبوده و آینده آن نیز قابل پیش‌ بینی قطعی نیست با این حال، خرید مسکن و آپارتمان توصیه می‌ شود. در پی افزایش مهار گسیخته نقدینگی که به افزایش چشمگیر قیمت‌ها منجر شده است، یکی از بخش هایی که بیشترین تأثیر را از این فضای اقتصادی پذیرفت، مسکن بود؛ به گونه ای که در حال حاضر بر اساس اعلام گزارش تحلیلی بازار مسکن، قیمت مسکن در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۴۰ درصد افزایش داشته که در تمام دوره های رکود و رونق گذشته، این میزان افزایش قیمت، بی نظیر بوده است. جهت کسب اطلاع بیشتر از قیمت مسکن و تاثیر کرونا بر قیمت مسکن برروی لینک کلیک کنید.

خرید آپارتمان در شیوع کرونا

برای خرید خانه توی این روزهای شیوع کرونا چه نکاتی را رعایت کنیم؟

  • آپارتمان مورد نظر خود را آنلاین جست و جو کنید.
  • جهت بیرون رفتن از خانه دستان خود را با دستکش و صورت خود را با ماسک بپوشانید.
  • به صورت دسته جمعی از آپارتمان بازدید نکنید.
  • الویت بازدید از آپارتمان را به خانه هایی که خالی هستند اختصاص بدید. (گشت و گذار در سطح شهر و بازدید از خانه های مختلف را بهتر است که فراموش کنید)
  • هر چی در محیط های کم جمعیت باشید، سلامتی خودتان را تضمین کردید.