خرید آپارتمان در منطقه 7 چگونه است؟

منطقه ۷ شهر تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در مرکز شهر تهران واقع شده است. این منطقه دارای ۵ ناحیه و ۱۶ محله و وسعتی حدود ۱۵۳۳۵۲۱۲ مترمربع می‌باشد. محلات، بهار، گرگان، نظام آباد، عباس‌آباد، عشرت آباد و اندیشه از محله‌های مشهور این منطقه هستند. البته قیمت خرید خانه در همه محله های منطقه 7 یکسان نیست. در ادامه مقاله متوجه خواهید شد که این محله های این منطقه از نظر قیمتی با یکدیگر متفاوت هستند.

منطقه هفت شهرداری تهران از شمال همجوار مناطق ۳ و ۴ از شرق با منطقه ۸ از غرب با منطقه 6 و از جنوب با مناطق ۱۲ و ۱۳ شهر تهران همسایه‌ است. مرز شمالی این منطقه بزرگراه رسالت، مرز شرقی خیابان‌های مجیدیه (استاد حسن بنا) و سبلان، مرز جنوبی آن خیابان‌های انقلاب و دماوند و مرز غربی آن بزرگراه مدرس و خیابان شهید دکتر مفتح می‌باشد.

مرکز خرید اندیشه در منطقه 7 تهران

جمعیت منطقه 7 تهران:

جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ایران، ۳۱۲،۱۹۴ نفر (۱۱۵،۹۳۰ خانوار) شامل ۱۵۲،۰۲۴ مرد و ۱۶۰،۱۷۰ زن است.

محله های منطقه 7 تهران:

ارامنه، امجدیه (خاقانی)، بهار، خواجه نصیر (حقوقی)، خواجه نظام الملک، دهقان (گرگان)، سهروردی (باغ صبا)، شارق، عباس‌آباد (اندیشه)، قصر (حشمتیه)، کاج، مجیدیه (دبستان)، نظام‌آباد، نیلوفر (شهید قندی).

سینماهای منطقه 7 تهران:

سینما تیراژه ۲، سینما سروش، سینما صحرا، سینما پایتخت، مجموعه فرهنگی هنری تهران.

ایستگاه‌های مترو منطقه 7 تهران:

ایستگاه متروی امام حسین، ایستگاه متروی سبلان، ایستگاه متروی شهید بهشتی، ایستگاه متروی شهید قدوسی، ایستگاه متروی شهید مدنی، ایستگاه متروی شهید مفتح، ایستگاه، متروی مصلای امام خمینی، ایستگاه متروی سهروردی، ایستگاه متروی شهدای هفتم تیر.

خیابان سهروردی در منطقه 7 تهران قرار گرفته است و دارای دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود.این خیابان از مهم ترین خیابان های منطقه 7 تهران است. سهروردی از پل سید خندان در شمال آغاز و به خیابان بهار شیراز در باغ صبا منتهی می‌شود.

سهروردی شمالی در واقع جزو محله های عیان نشین میشود. خرید آپارتمان در سهروردی شمالی نسبت به بخش جنوبی و همچنین نسبت به محله های دیگر منطقه 7 تهران قیمت بالاتری دارد.

خرید آپارتمان در منطقه 7

اتوبان رسالت و اتوبان صیاد شیرازی از مسیرهایی است که دسترسی این محله را به نقاط مختلف شهر ممکن کرده است. ایستگاه متروی سهرودی و ایستگاه متروی شهید قدوسی در این محله و ایستگاه مصلی، شهید بهشتی، مفتح و هفت تیر در نزدیکی سهروردی شمالی واقع شده است. در زیر پل سیدخندان هم ایستگاه تاکسی وجود دارد که تاکسی‌های خطی از آن به سمت شمال، جنوب، غرب و شرق تهران در حرکت هستند. در خود خیابان سهروردی هم تاکسی‌های گذری همیشه عبور می‌کنند و تردد در سطح محله بدون هیچ معطلی انجام میشود. یکی از دلایل بالا بودن نسبی قیمت رهن و اجاره آپارتمان در سهروردی شمالی هم همین موقعیت استراتژیک آن است. اگر مشاوره املاک هستید جهت مشاهده آگهی های محله سهروردی شمالی برروی لینک کلیک کنید.

خیابان سهروردی جنوبی در محدوده طرح ترافیک قرار گرفته و تمام خیابان‌های شمالی، شرقی و غربی منتهی به آن توسط دوربین‌های مکانیزه کنترل می‌شوند. اما خیابان سهروردی شمالی از این قاعده مستثنا است و فقط در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد. اما لازم است بدانید همانطور که در قسمت بالا گفته شده قیمت خرید آپارتمان در سهرودی جنوبی و یا رهن و اجاره در سهروردی جنوبی کمی پایین تر از خرید و رهن و اجاره آپارتمان در سهروردی شمالی است.

اگر که قصد خرید آپارتمان در منطقه 7 تهران را دارید کافیست به لینک های مرتبط در مقاله مراجعه کنید و از قیمت خرید و رهن و اجاره در یکی از محله های آن مطلع شوید. جالب است بدانید که سایت املاک جوکاخ مفتخر است که آگهی ملک شما را به صورت رایگان در سایت خود قرار دهد. و یا اگر که مشاور املاک هستید و میخواهید از قیمت و شرایط خرید فایلینگ ملک در مناطق و محله های مختلف تهران مطلع شوید، لازم است با شماره های 09025555340 و 02177553410 تماس بگیرید. مشاورین سایت املاک جوکاخ همواره پاسخگوی شما کاربران عزیز هستند.