خرید آپارتمان در دروس

دروس از محله‌های قدیمی شهر تهران است. این محله در منطقه ۳ شهر تهران واقع شده‌ است مرز جنوبی این منطقه بلوار شهرزاد و مرز شمالی آن کمی بالاتر از خیابان دولت (کلاهدوز) می‌باشد و از شرق خیابان پاسداران و از غرب به خیابان کی نژاد که مرز بین قلهک و دروس است، منتهی می‌شود. خیابان بندی منظم و رعایت اصول شهرسازی در خیابان‌های دروس از ویژگی‌های این محله است، كه آن را به يكى از گرانترين محله هاى شهر تهران تبديل كرده است. مقبره مهدی قلی هدایت ملقب به مخبرالسلطنه سومین نخست وزیر رضا شاه پهلوی و نویسنده کتاب خاطرات و خطرات در محله دروس خیابان هدایت انتهای کوچه مسجد قرار دارد.

  • سفارت خانه‌های خارجی در دروس:

دروس تنها منطقه پایتخت است که بیشترین سفارت خانه خارجی را در خود جای داده است. از جمله مقرهای دیپلماتیکی که در دروس واقع شده می‌توان به سفارت خانه کشورهای اسپانیا، مجارستان، آرژانتین، پرتغال، یونان (منزل سفیر)، آذربایجان، بنگلادش، قزاقستان و همچنین مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، دفتر نمایندگی یونیسف و دفتر موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) اشاره کرد.

خرید آپارتمان در دروس

  • خطوط حمل و نقل عمومی:

در این محله خط اتوبوس ۲۲۵ پايانه تجريش به پايانه شهيد دستواره از شمال محله يعني خيابان شهيد كلاهدوز (دولت) و از ضلع شرقي محله يعني خيابان پاسداران خط ۲۱۵ سوهانک به سه راه ضرابخانه (تقاطع خيابان شريعتي و پاسداران در تلاقي بزرگراه همت و زين الدين)مسافران را جا به جا مي نمايد. در حال حاضر علاوه بر این دو خط از ضلع شمال شرقي محله در چهار راه پاسداران دسترسي به پايانه مغان امكان پذير مي باشد.

دروس محله‌ای بسیار قدیمی است که در زمان‌های دور دهکده‌ای ارمنی‌ نشین بود. مردم دروس در زمین‌های این منطقه به کشاورزی مشغول بودند و ساکنانش در قلعه‌ای که در آن حدود واقع بود زندگی می‌کردند. تا پیش از کشف تمدن قیطریه و هم چنین کشف آثاری در تپه‌های عباس‌آباد، گمان می‌رفت پیشینه تاریخی شهر تهران به همان آثار یافت‌ شده در حوالی شهر ری محدود می‌شود، ولی اکتشافات باستان‌ شناسی در تپه‌های عباس‌آباد، بوستان پنجم خیابان پاسداران و دروس، نشان داد تمام آبادی‌های ناحیه تاریخی قصران (شمیران)، دوره‌ای درخشان از استقرار اقوام کهن و خلاقیت‌های فرهنگی را پشت سر گذارده‌اند. در این ده، دو رشته قنات جاری بود که آب مصرفی و کشاورزی مردم ده دروس از آن تأمین می‌شد. یکی قنات نصرت در محل چهار راه قنات فعلی و دیگری در خاور دروس به نام قنات شیبانی که هردو هنوز هم جاری هستند، است.

خرید آپارتمان در دروس

اگر قصد خرید آپارتمان در این محله یا محله های دیگر از جمله خرید آپارتمان در جردن، خرید آپارتمان در شهرک غرب و.. را دارید میتوانید به لینک های مربوطه مراجعه کنید. و یا اگر میخواهید در رابطه با خرید فایلینگ ملک در محله های مختلف اطلاعات کسب کنید، باید با شماره 09025555340 و 02177553410 تماس بگیرید.