خرید آپارتمان ارزان قیمت

در این مقاله قصد داریم شما را با آپارتمان هایی با قیمت مناسب در محله های مختلف تهران آشنا کنیم برای خرید آپارتمان در هر منطقه و محله کافیست یک جستجوی ساده در صفحه اصلی سایت جوکاخ انجام دهید. برای دسترسی به آگهی های خرید آپارتمان با قیمت ارزان کافیست برروی لینک کلیک کنید.

با قطعی شدن کاهش نرخ سود بانک‌ها در سال جاری پیش‌بینی می‌شود بازار خریدوفروش مسکن دچار تغییراتی شود. به گفته کارشناسان کاهش نرخ سود بانکی موجب افزایش تمایل سرمایه‌گذاری در بخش مسکن شده است. ازاینجایی‌که عرضه و تقاضا دوروی سکه مسکن هستند، افزایش تقاضا برای خرید مسکن، بازار ساخت‌وساز و صنایع مرتبط با آن را رونق میدهد. نکته قابل‌توجه در رابطه با متقاضیان مسکن این است که بیشتر آن‌ها به دنبال آپارتمان های ارزان قیمت در محله های تهران هستند.

آپارتمان ارزان قیمت در محله های تهران :

با بررسی آگهی‌های آپارتمان‌های فروشی در سطح تهران می‌توان نتیجه گرفت که آپارتمان های ارزان و باقیمت مناسب تهران در سطح شهر پراکنده اند و در هر یک از نقاط شمالی، جنوبی، شرقی و غربی تهران محله‌های ارزان وجود دارد که آپارتمان‌هایی با قیمت مناسب دارند و می‌توانند انتخاب مناسبی برای افرادی باشند که به دنبال آپارتمان هایی باقیمت زیر 600 میلیون تومان هستند. ولی تمرکز آگهی‌ها املاک بیشتر در منطقه شرق و منطقه غرب شهر تهران است.


محله‌های ارزان جنوب تهران :

بیشتر محله های جنوبی تهران دارای قیمت مناسبی هستند ولی در میان آگهی های آپارتمان های زیر 400 میلیون تومان محله خانی آباد و خاوران بیشتر به چشم می‌خورد که نشان از رونق بازار خرید و فروش آپارتمان های متراژ پایین و ارزان قیمت در این محله های جنوب تهران است.

محله‌ های ارزان غرب تهران :

محله‌های چیتگر، بلوار فردوس، طرشت، جنت‌آباد، پونک، شهران، ستارخان و صادقیه از جمله محله‌های غرب و شمال غرب تهران هستند که بازار خرید و فروش آپارتمان‌های زیر ۶۰۰ میلیون تومان در آن‌ها بسیار داغ است و با توجه به جدید بودن این محله دارای بافت شهر سازی و مدرن سازی مناسبی هستند و به بزرگراه‌ های مهم سطح شهر دسترسی دارند به همین دلیل بسیار از خریداران ملکی که به دنبال خرید آپارتمان‌ های نوساز با قیمت مناسب و ارزان هستند این محله‌ها انتخاب اکثر آنهاست.

محله‌ های ارزان شرق تهران :

محله‌ های تهران پارس، نارمک، تهران نو، افسریه و پیروزی محله‌ های ارزان شرق تهران هستند.

خرید آپارتمان ارزان قیمت

مقایسه خرید آپارتمان در شرق و غرب تهران :

با توجه به اینکه آگهی آپارتمان‌ های ارزان در تهران در مناطق شرق و غرب تهران متمرکز هستند این سؤال پیش می‌آید که غرب تهران بهتر است یا شرق آن؟

مهم‌ترین تفاوت شرق و غرب تهران قدمت آن‌ها است. محله‌های شرق تهران قدیمی‌ترند، بااینکه در شرق نیز شهرک های جدیدی ساخته شده است ولی عمر محله های غرب تهران کمتر است. میانگین سنی ساکنین شرق نیز از ساکنین غرب بیشتر است، در شرق تهران حتی می‌توانید آثار تاریخی پیدا کنید مانند آتشکده، بناهای بجا مانده از زمان قاجار، شکارگاه سلطنتی و… اما این مساله در غرب محدود به دهکده‌ی فرحزاد، جنت آباد و مسیر امامزاده داوود است که البته آن هم بیشتر شمال تهران تلقی می‌شود تا غرب آن.
در شرق تعداد فرهنگیان و بازنشستگان دولتی بیشتر است و همین امر باعث بالا بودن میانگین عمر در شرق شده است در حالی که در غرب مشاغل آزاد بیشتر است و جوانان بیشتری در غرب وجود دارند، به همین دلیل ساکنین شرق بیشر قدیمی و سنتی هستند و غربی‌ها تجددگرا و مدرن تر هستند. مهاجرین بیشتر در غرب تهران ساکنین می‌شوند زیرا غرب تهران پتانسیل و فضای بیشتری برای رشد و توسعه دارد. ساکنین شرق مهاجران شهرهای شرقی و شمال شرقی و ساکنین غرب مهاجران غرب و شمال غربی هستند. خیابان‌ها و ساختمان‌های غرب تهران بر طبق شهرسازی مدرن ساخته است درحالی‌که خیابان‌ها و کوچه‌های شرق تهران باریک‌اند و تراکم ساختمان‌ها در آن بیشتر است. متراژ آپارتمان‌های غرب از شرق بیشتر است. مساحت فضای سبز شرق از غرب تهران بیشتر است. مساحت کوهسار، چیتگر و کن با سرخه‌حصار، خجیر و لویزان قابل مقایسه نیست. آب‌وهوای غرب تهران از شرق تهران بهتر است. با توجه به تفاوت‌های این دو منطقه، هرکدام می‌تواند دارای قیمت مناسب و مطابق خواسته‌ی برخی از خریداران باشند و لزوما یکی بر دیگری ارجحیت ندارد.