رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 1 تهران

منطقه 1 کلانشهر تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در قسمت انتهایی شمال شرقی تهران واقع شده‌است و شمالی ترین نقطه شهر تهران به حساب می‌آید. این منطقه از شمال به رشته کوه البرز، از غرب به رودخانه درکه، از جنوب به بزرگراه های پارک وی و آیت‌الله صدر و از سمت شرق به لواسانات محدود می‌شود. منطقه یک تهران بخشی از شهرستان شمیرانات به حساب می‌آید. این منطقه همچان هم با نام شمیران خوانده می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با رهن و اجاره آپارتمان در منطقه ای از تهران آشنا کنیم و اگر نسبت به تفاوت رهن با اجاره هنوز آگاهی درستی ندارید بهتر است به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید. همچنین اگر مشاور املاک هستید برای مشاهده آگهی های رهن و اجاره می توانید برروی لینک کلیک کنید.

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 1

  • اداره‌جات منطقه یک تهران:

شهرداری منطقه یک مسئول اداره امور شهرداری در منطقه یک شهرداری تهران است. قائم مقام شهردار تهران در منطقه یک (که گاه شهردار منطقه یک نیز خوانده می‌شود) مسئولیت شهرداری این منطقه را بر عهده دارد.

  • جمعیت منطقه یک تهران:

جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ ایران، ۴۸۷٬۵۰۸ نفر (۱۶۶٬۸۸۱ خانوار) شامل ۲۳۸٬۶۹۳ مرد و ۲۴۸٬۸۱۵ زن می‌باشد.

  • جغرافیای منطقه یک تهران:

این منطقه از طرف شمال محدود به ارتفاعات ۱۸۰۰ متری دامنه جنوبی کوه‌های البرز، از جنوب به بزرگراه چمران حد فاصل دو راهی هتل آزادی و بزرگراه مدرس و پل آیت‌الله صدر و از غرب به رودخانه درکه و از شرق نیز به انتهای بزرگراه ارتش، کارخانه آسفالت و منبع نفت شمال شرق تهران محدود می‌شود.

  • بافت منطقه یک تهران:

این منطقه از نظر طراحی شهری دارایی بافتی شبه روستایی است و می‌توان آن را (باغ شهر) نامید. شمیران که در دامنه کوهپایه‌های البرز جنوبی واقع است، به دلیل نیمه کوهستانی بودن و ساختاری ویژه که ساختاری از شهرسازی مدرن و سنتی است، اگرچه عرصه مشکلات بیشتری در فعالیتهای عمرانی است، اما به عنوان ساختگاهی قدیمی، با اهمیت و دارای ویژگی‌های آب و هوایی، زمینه و اقتضای کارهای عمرانی بیشتری را داشته و دارد.

  • محله های منطقه یک تهران:

اراج، ازگل، امامزاده قاسم (شمیرانات)، اوین، باغ فردوس، تجریش، جماران، چیذر، حصار بوعلی، حکمت، دارآباد، دانشگاه گلها، دربند، درکه، دزاشیب، زعفرانیه، سوهانک، شهرک صدف، شهرک نفت، شهید محلاتی، فرمانیه، قیطریه، کاشانک، کوهسار، گلابدره، محمودیه، مینی سیتی، نیاوران، ولنجک.

  • مکان های مهم منطقه یک تهران:

از مهم‌ترین مراکز فرهنگی این منطقه فرهنگسرای نیاوران و نگارخانه جماران و فرهنگسرای ملل را نام برد. همچنین کاخ موزه سعد آباد و کاخ ملت و کاخ نیاوران و امامزاده صالح و گورستان ظهیرالدوله تجریش نیز در این منطقه قرار دارند. دربند، درکه، توچال، کلکچال، اوین درکه و پارک‌های جمشیدیه و قیطریه از مکان‌های تفریحی و مراکز جذب گردشگر این منطقه هستند.

  • میدان قدس:

میدان قدس میدانی است در شمال شهر تهران واقع است. این میدان در منطقه ۱ تهران و در نزدیکی و شرق میدان تجریش واقع شده است. میدان قدس نقطه پایانی جاده قدیم شمیران (خیابان دکتر شریعتی) است. بازار تجریش و بیمارستان شهدا در امتداد فاصله میدان تجریش و میدان قدس واقع شده‌اند.

  • سینماها منطقه یک تهران:

پردیس سینمایی ارگ، سینما آستارا، موزه سینمای ایران، سینما جوان، سینما دزاشیب.

  • ایستگاه های مترو منطقه یک تهران:

ایستگاه متروی تجریش، ایستگاه متروی شهید صدر، ایستگاه متروی قائم، ایستگاه متروی قیطریه، ایستگاه متروی نوبنیاد.

اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در این منطقه را دارید کافیست در سایت جوکاخ محله های منطقه یک را جستجو کرده و از قیمت و امکانات خانه ها مطلع شوید و یا میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02177553410 و یا شماره همراه 09025555340 تماس حاصل فرمایید.