خرید آپارتمان در جردن جنوبی

بلوار نلسون ماندلا (نام های قبلی خیابان آفریقا، خیابان جردن) در منطقه 3 شهر بزرگ تهران قرار دارد که منطقه شمالی آن در منطقه یک یعنی محله الهیه و بخش جنوبی آن که امروز راجب آن صحبت میکنیم پس از بزرگراه همت قرار دارد. 

محله جردن جنوبی یکی از خیابان های شناخته شده‌ی شمال شهر تهران است. جالب است بدانید این محله بیشتر با نام جردن در ذهن مردم مانده است. خیابان آفریقا از سوی جنوب از میدان آرژانتین و پایانه بیهقی آغاز می‌شود و به سوی شمال ادامه پیدا میکند و پس از گذشتن از بلوار میرداماد و بزرگراه مدرس به یک کوچه سرازیری به کوچه مریم شرقی که واقع در الهیه است میرسید یا به عبارتی پایان شمالی آن خیابان مریم شرقی در الهیه و پایان جنوبی آن در میدان آرژانتین است.

پیشینه محله جردن جنوبی:

نام این محله تا قبل از انقلاب جردن نام داشته است، علت اصلی نام گذاری این محله به جردن، به افتخار ساموئل مارتین جردن بوده که آموزشکده دخترانه آمریکایی تهران و دبیرستان البرز را بنا کرده است. 

پس از انقلاب نام محله جردن به خیابان آفریقا تغییر کرد و بلاخره در آذر ماه سال 1393 به خیابان نلسون ماندلا تغییر یافت.

مکان های مهم و تفریحی در جردن جنوبی به شرح زیر است:

  • سفارتخانه‌ها:

سفارتخانه کنیا، فیلیپین، ایتالیا، قطر، سری‌لانکا، مکزیک، عمان، ونزوئلا، اوروگوئه، یونان، سوریه، کویت، سودان، نیجریه، لهستان، بحرین و بنگلادش.

  • مجتمع‌های مسکونی:

عبارت‌اند از لاله، برج‌های شمیران، سپیدار، برج آناهیتا، میلاد و برج دوما.

  • آژانس‌های مسافرتی:

عصر پرواز، سفیران، دولتشاد، هستی گشت، هواپیمایی کیش، توران، طیران الخلیج، میهن دوستان، زمان پرواز، ستاره پرواز و آسیا

  • مکان‌های مهم و تجاری:

مرکز تجاری الهیه، ساختمان ریاست جمهوری، روزنامه همشهری، سازمان انرژی اتمی، تالار حافظ شیراز، هتل آپارتمان ملل، شرکت نفت پارس، سرخه بازار، کلانتری 103، وزارت راه و ترابری (ساختمان دادمان) و اداره برق بیهقی.

در خیابان جردن جنوبی کانون‌های آموزشی زیادی وجود دارد که میتوان به کانون سعید، حضرت زهرا، علوم دریایی، والعصر، استاد شهریار، محراب، مصباح، ملائک، خوارزمی، ادیب، ایثار، دکتر افشار، دانش، ندای حق و کانون نرجس اشاره کرد.

اگر قصد خرید آپارتمان در مجله جردن جنوبی را دارید به شما توصیه میشود از فایل آگهی‌های جردن جنوبی در سایت جوکاخ دیدن فرمایید و یا اگر خودتان مشاور املاک هستید و دسترسی به فایل‌ آگهی های آپارتمان در جردن جنوبی را میخواهید با شماره‌ی همراه 09025555340 و تلفن ثابت 02177553410 تماس بگیرید.