خرید خانه در منطقه 12

اگر قصد خرید کردن آپارتمان در منطقه 12 را دارید بهتر است که این مقاله را بخوانید همچنین جوکاخ در خصوص خرید خانه در منطقه 10 و خرید خانه در منطقه 9 مقاله های مرتبط دارد که میتوانید مطالعه کنید.

منطقه 12 از قدیمی ترین مناطق 22 گانه تهران است و مساحتی حدود 92 کیلومتر مربع با 6 ناحیه دارد. از شاخص های بارز منطقه 12 وجود بازار بزرگ تهران است بنابراین سیستم های حمل و نقل این منطقه برای رفتن به مناطق و محله های دیگر تهران رونق خوبی دارد و همین امر از جمله موارد محبوب افرادی که قصد خرید خانه در منطقه 12 را دارند می باشد.

منطقه 12 از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب با خیابان های انقلاب، خیابان شوش، خیابان 17 شهریور و خیابان حافظ و وحدت اسلامی منتهی می‌شود. همچنین با مناطق 6 و 7، منطقه 11، منطقه 13 و 14، منطقه 15 و 16 نیز به ترتیب در شمال، غرب، شرق و جنوب همسایه است.

دانستن محله های منطقه 12 و اطلاع از قیمت خانه ها در منطقه دوازده از عواملی است که در خرید خانه در منطقه دوازده به شما کمک میکند. البته خرید کلنگی در منطقه 12 رونق بیشتری دارد تا خرید آپارتمان در منطقه 12 به دلیل قدیمی بودن محله و سن بنای بالای خانه ها در این منطقه اما اگر بررسی کنید خانه های مناسبی برای خرید پیدا میکنید هم کلنگی هم به صورت آپارتمان کم سن.

محله های منطقه 12 شامل محله دروازه شمیران، بهارستان، کوثر، هرندی یا مولوی، تختی، پامنار، فردوسی، آبشار، ایران، امام زاده یحیی و سنگلج می شود. 

از  امکانات حمل و نقل منطقه 12 و دسترسی های آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد که موضوع دسترسی آسان و رونق حمل و نقل از موارد موثر در خرید خانه می باشد.

منطقه 12 حدود 93درصد آن دارای حمل و نقل عمومی می‌باشند و دارای استگاه های متروی امام خمینی، ایستگاه متروی بهارستان، ایستگاه متروی خیام، سعدی، میدان محمدیه، ملت و پانزده خرداد می‌باشد.

محله های ایران، دروازه شمیران و آبشار از محله های خوش نام منطقه 12 می باشند که برای خرید خانه و آپارتمان مناسب می باشند. 

این محله دارای امکانات فرهنگی و تاریخی از جمله کلیساها، آتشکده های مختلف، عمارت مسعودیه، سر در باغ ملی، موزه آبگینه، سینما چارسو و پردیس سینمایی شکوفه و بسیاری از امکانات تاریخی و فرهنگی را داراست.

قیمت خانه ها در منطقه 12 با توجه به سن بنا و قرارگیری آن در محله های مختلف، متفاوت است بنابراین برای خرید خانه در منطقه 12 باید موارد فوق را در نظر داشته و با توجه به بودجه خود برای خرید خانه اقدام کنید.