خرید آپارتمان در سلسبیل

اگر قصد خرید آپارتمان در سلسبیل را دارید بهتر است که این مقاله را مطالعه کنید تا بدانید که اصلا سلسبیل کجاست و چه دسترسی هایی دارد و امکانات شهری آن چگونه است. در مقاله های قبلی درباره اجاره آپارتمان در سلسبیل و خرید خانه در سلسبیل هم اطلاعاتی در جوکاخ قرار داده‌ایم اگر مایل هستید نگاهی به مقاله های دیگر جوکاخ هم بیندازید.

محله سلسبیل همانطور که میدانید در منطقه 10 تهران قرار دارد.

از جنوب به خیابان کمیل، از شمال به خیابان هاشمی، از شرق به بزرگراه نواب و از غرب به خیابان قصرالدشت منتهی می‌شود. دارای همسایگان شمالی، جنوبی، غربی و شرقی است که به ترتیب محله سلسبیل شمالی، محله بریانک، محله کارون جنوبی و محله اسکندری می‌باشد.

سسبیل دارای بافت قدیمی می‌باشد و زمین ها غالبا کوچک و کوچه های کم عرضی دارند و به دلیل داشتن برج ها و مجتمع های تجاری در سلسبیل کاربری این محله تبدیل به کاربری تجاری شده است. علت نام‌گذاری این محله به دلیل داشتن باغ‌های زیبا و رودخانه ای که معروف به سلسبیل بوده سرسبیل یا سلسبیل نام گذاری شده است.

با توجه به قدیمی بودن این محله، تراکم جمعیت بالایی دارد از طرفی با توجه به اینکه قیمت خانه ها در این محله متوسط است تعداد متقاضیان جهت سکونت در این محله بالا می‌باشد. 

محله سلسبیل دارای تعدادی مراکز درمانی چون بیمارستان بابک، درمانگاه رودکی و ... می‌باشد همچینین مراکز تفریحی و ورزشی همچون مجتمع تفریحی یاد یاران، باشگاه آرمان و ... می‌باشد و دارای مراکز مهم دولتی مانند بانک و مخابرات و ... می‌باشد.

 

اصلی ترین خیابان های محله سلسبیل خیابان هاشمی، خیابان کمیل، خیابان خوش، خیابان امام خمینی، خیابان قصرالدشت و خیابان مرتضوی میتوان اشاره کرد همچنین دارای ایستگاه اتوبوس brt و مترو رودکی می‌باشد که دسترسی به تمامی نقاط تهران را راحت و عالی میکند که یکی از دلایل پرطرفدار بودن محله سلسبیل همین دسترسی راحت آن است.

با توجه به مطالب فوق متوجه شدیم که محله سلسبیل از محله های مناسب برای خرید آپارتمان می‌باشد شما میتوانید با در نظر گرفتن بودجه مورد نظر خود برای خرید کردن یک آپارتمان مناسب در سلسبیل تهران نیاز های خود را از داشتن یک خانه مناسب و محلی برای سکونت تامین کنید.