خرید خانه در منطقه 7

با توجه افزایش جمعیت در تهران به دلیل مهاجرت از دیگر شهرهای ایران تقاضای خرید خانه، اجاره خانه افزایش یافته است. این افزایش تقاضا منجر به افزایش نرخ قیمت آپارتمان و قیمت اجاره خانه نیز شده است به طوری که صاحب خانه شدن برای بعضی خانواده‌ها و به خصوص زوج های جوان تبدیل به آرزویی شده بدین ترتیب خرید خانه به دغدغه مهمی تبدیل شده است. منطقه 7 تهران که در نیمه شرقی تهران قرار دارد قیمت خانه در این منطقه طیف وسیعی را شامل میشود.

اگر به دنبال خرید خانه در منطقه 7 یا اجاره خانه در منطقه 7 هستید این مقاله را مطالعه کنید و با بازار مسکن در این منطقه آشنا شوید.

منطقه 7 تهران کجاست؟

این منطقه دارای 5 محله و 16 منطقه میباشد و وسعتی حدود 1536800 کیلومتر مربع میباشد و از محله های آن میتوان به محله بهار منطقه 7، محله گرگان منطقه 7، محله عشرت آباد منطقه 7، محله نظام آباد منطقه 7، محله عباس آباد منطقه 7 و محله اندیشه منطقه 7 اشاره کرد.

منطقه 7 تهران از شمال با مناطق 3 و 4، از شرق با منطقه 8، از غرب با منطقه 6 و از جنوب با مناطق 12و 13 تهران همسایه میباشد. 

خرید خانه در منطقه 7

منطقه هفت تهران هم خانه های ویلایی و هم آپارتمان و مجتمع مسکونی دارد. اگر به دنبال خرید خانه ویلایی در منطقه 7 تهران هستید باید سراغ محله‌هایی بروید که قیمت خانه در ان پایین‌تر است و طبیعتا ساخت و ساز در این محله‌ها کمتر بوده است. از مزایای خرید خانه در منطقه 7 تهران پیدا کردن خانه های متراژ پایین در محله‌های سبلان و نامجو است که قیمت مناسبی نسبت به سایر محله ها دارد و داشتن همچین مزیتی باعث میشود که منطقه 7 تهران به یکی از اصلی ترین مناطق خرید آپارتمان های کوچک متراژ تبدیل شود.

نکات مهم منطقه هفت تهران

  • تفاوت قیمت آپارتمان و خانه در محله های منطقه 7 بالاست.
  • در این منطقه میتوان آپارتمان هایی با متری 3 میلیون تومان هم پیدا کرد.
  • این منطقه از نظر تعداد معاملات و شاخص قیمت حدودا با متوسط شهر تهران برابری میکند.
  • قیمت خانه در این منطقه به طور میانگین و حدودی از سال قبل حدودا 2 میلیون افزایش داشته است.