خرید خانه در منطقه 12

خرید خانه در منطقه دوازده با توجه به موقعیت قرارگیری این منطقه در میانه تجاری شهر تهران و دسترسی خوب به دیگر نواحی شهر از اهمیت ویژه ای برخوردارست نرخ مناسب خرید آپارتمان در منطقه 12 نیز از دیگر عوامل محبوبیت آن برای خرید ملک مسکونی است.

برای خرید آپارتمان در منطقه ۱۲ انتخاب‌های فراوانی با توجه به بودجه در محله‌های مسکونی مختلف آن خواهید داشت. دسترسی محلی با توجه به ‌قرارگیری قلب تجاری شهر، یعنی بازار بزرگ در این محدوده بسیار مناسب و در دسترس است و بودجه شما تعیین کننده انتخاب ملک در محله ای که دوست دارید میباشد.

منطقه 12 تهران کجاست؟

به منظور خرید خانه در این منطقه باید از پیشینه و محدوده این منطقه مختصر آگاهی داشته باشید. 

 • مساحت این منطقه در حدود ۹۲ کیلومترمربع است که با ۶ ناحیه شهرداری مدیریت می‌شود.
 • منطقه ۱۲ یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر تهران است که در مرکز آن قرار دارد.
 • از شاخصه‌های بارز این منطقه قرار گرفتن قلب تجاری شهر یعنی بازار بزرگ تهران در آن است بنابراین تمرکز سیستم‌های حمل ‌و نقل عمومی که از منطقه به سایر مناطق تهران می‌روند، به رونق آن کمک بسیاری کرده است.
 •  با مناطق ۶ و ۷ در شمال و منطقه ۱۱ در غرب ، مناطق ۱۳ و ۱۴ از شرق ، مناطق ۱۵ و ۱۶ از جنوب نیز همسایه است.
 • از سمت شمال با خیابان انقلاب اسلامی، از سمت جنوب با خیابان شوش، از سمت شرق خیابان ۱۷ شهریور و از سمت غرب به خیابان‌های حافظ و وحدت اسلامی محدود می‌شود.
 • اگرچه همچنان املاک مسکونی در این منطقه و محله‌های مختلف آن هستند که شلوغی و تردد مناطق تجاری روی آن بی تاثیر است.

آشنایی با محله های منطقه 12

محله ایران را بسیاری با ساختمان مجلس که در آن قرارگرفته می‌شناسند. اما لازم به ذکر است که بسیاری از خانواده‌های مذهبی و اصیل تهرانی برای خرید خانه در منطقه ۱۲ سراغ این محله می‌روند.

میدان بهارستان در مجاورت محله ایران قرارگرفته و ساختمان مجلس را با آن شریک شده است. بسیاری از مراکز مهم خرید و بورس بسیاری از کسب‌وکارها در این محله قرار دارد. درحالی‌که از مناطق مسکونی نیز برخوردار است.

ضلع جنوبی میدان فردوسی تا میدان امام خمینی را محله فردوسی در برگرفته که علاوه مراکز تجاری و سفارتخانه و ساختمان‌های دولتی از تعداد محدود مناطق مسکونی نیز برخوردار میباشد.

 دروازه شمیران، ایران ، بهارستان، فردوسی، آبشار، امام ‌زاده یحیی، پامنار، سنگلج، قیام، کوثر، هرندی (مولوی) و تختی (مختاری) در این منطقه قرار دارند.

دروازه شمیران ‌همان‌طور که از نامش پیداست، یکی از دروازه‌های شمالی تهران قدیم را در خود جای‌داده است. به همین جهت این محله از محله‌های قدیمی و با اصالت مسکونی تهران است که در مرکز آن قرارگرفته.

قیمت خانه در منطقه ۱۲ برای واحدهای مسکونی مختلف با توجه به نوع سازه ، سال ساخت و موقعیت قرارگیری ملک تعیین می‌شود. 

به طور کلی میتوان گفت : 

 • منطقه 12 یکی از مناطق مرکزی شهر تهران برای خرید خانه (ملک مسکونی) است که سازه های تجاری بسیاری نیز دارد.
 • خرید آپارتمان در منطقه 12 تهران را با توجه به قیمت مناسب خانه ها در این منطقه حتی برای خانه‌های نوساز در محله های جنوبی آن میتوان جستجو کرد.
 • ملک های منطقه 12 از قیمت مناسبی برای خرید خانه برخوردار میباشند.
 • قرار گیری بازار بزرگ در منطقه 12 امکانات حمل‌و‌نقل عمومی را برای دسترسی محلی منطقه 12 آسان کرده است.
 • خرید خانه در منطقه 12 با توجه به قدیمی بودن و کلنگی بودن اکثر موارد فروشی سخت به نظر میرسد اما با کمی تحقیق و جستجو میتوان خانه مناسب را پیدا کرد.
 • قیمت خانه های منطقه 12 براساس سال ساخت و موقعیت قرار گیری ملک تعیین میشود.