خرید خانه در منطقه 4 تهران

برای خرید خانه در هر منطقه باید پیش از هر اقدامی به میزان بودجه خود دقت داشته باشیم و منطقه‌های هدف متناسب برای خرید را پیدا کنیم. جدای از این امر باید به آینده ملک در هر منطقه نیز توجه داشته باشیم و انتخاب‌هایمان را بر این اساس دسته‌بندی کنیم.

خرید خانه در منطقه چهار تهران(خرید خانه در منطقه 4) با توجه به قیمت های بسیار بالا نیاز به بودجه زیادی هست که ملزم به دقت و بررسی های دقیق هستید تا خریدی مناسب از هر جهت داشته باشید.

منطقه چهار تهران کجاست؟ (منطقه چهار شامل چه محله هایی ست)

 منطقه 4 شهرداری تهران بخش شمال شرقی تهران را پوشش می‌دهد. منطقه 4 تهران از شمال با منطقه یک هم‌مرز است و از جنوب به خیابان رسالت محدود می‌شود.

در دوره تاریخی اواخر حکومت قاجار و ابتدای حکومت پهلوی، منطقه چهار تهران بخش وسیعی شامل باغ‌های کشاورزی بوده است. پس از آن در اواسط دهه سی با ساخت ویلا و خانه‌های ییلاقی به یک منطقه تفریحی برای متمولین تبدیل شده است. در سال‌های بعد بافت‌های مدرن شهری به تدریج به این منطقه اضافه شد و شروع آن از مناطق تهرانپارس و بخش‌های شمالی نارمک بوده است، این امر موجب گسترش فروش و خرید آپارتمان در منطقه 4 شده است. در حال حاضر منطقه چهار تهران شامل 9 ناحیه و 20 محله در سطح این منطقه می‌شود. در این میان تهران‌پارس غربی پرجمعیت‌ترین محله و کوهک، به عنوان کم‌جمعیت‌ترین محله در شهرداری منطقه 4 شناخته می‌شود.

ناحيه 1 از شمال به بزرگراه شهيد زين‌الدين، از جنوب به محور رسالت، از شرق به خيابان شهید استادحسن بنا و از غرب به خيابان شريعتي محدود مي‌شود. ناحیه ١ از دو محله مهران و كاظم‌آباد تشكيل شده است. ناحیه 2 از غرب به خیابان شهيد استاد حسن بنا، از جنوب محور رسالت و از شمال و شرق به بزرگراه امام علی(ع) و خیابان شهيدصبوری و هنگام محدود می‌شود و شامل محله‌های کالاد، ‌شمس‌آباد و مجیدیه است.

همچنین برای بررسی خانه ها در مناطق مختلف تهران میتوانید با خرید اشتراک در سایت جوکاخ فایل های مربوط به خرید و فروش یا اجاره ملک را که کاربران دیگر با ثبت آگهی ملک در سایت قرار داده اند شما از آنها مطلع شوید.

امکانات شهری منطقه چهار تهران

وجود زیباترین عناصر طبیعی اطراف تهران در حریم منطقه از جمله : دره های سد لار ، لتیان ، لواسانات و لشگرك و دره های سرسبز فشم ، اوشان ، میگون و مناطق تفریحی دربند سر ، شمشك و آبعلی اشاره نمود
دارابودن یكی از بزرگترین حریم های شهر تهران
این محدوده در سمت شمال شرق و شرق واقع شده است و دارای مناظر زیبا ، ، هوای مناسب و آب فراوان می باشد كه در طرح مجموعه شهری جهت استقرار كاربریهای فراشهری و ملی و فراملی (از جمله منطقه دیپلماتیك) تهران قابلیت استفاده دارد
دارابودن یكی از مهمترین ورودی و خروجی های تفریحی.كه از جمله ورودی ها می توان به مراكز تفرجگاهی و گردشگری تلو، لواسانات و لشگرك اشاره نمود
سطح گسترده پاركهای جنگل در منطقه ازجمله پاركهای جنگلی لویزان كه بتنهایی 13/2% از سهم منطقه را پوشش داده و بعنوان یكی از ریه های طبیعی منطقه و شهر تهران عمل می كند
وجود سطح قابل ملاحظه ای از اراضی بایر در منطقه
وجود فعالیتهای فنی و حرفه ای ویژه در سطح منطقه
از جمله سطوح وسیع كاربری مختلط كارگاهی مسكونی و وجود صنایع كارگاهی ، مبل سازی، تعمیرگاهی و تولیدی .