خرید خانه در منطقه 3 تهران

در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های دقیق منطقه 3 تهران بپردازیم تا اگر شما قصد خرید خانه در این منطقه دارید با خواندن این مقاله به اطلاعات درست و دقیقی دست یابید. اگر قصد خرید خانه در مناطق دیگر تهران را دارید بهتر است به دیگر مقالات ما سری بزنید.

در خرید خانه پیش از هر موضوع دیگری باید به بودجه ای که در دست دارید توجه کنید می دانیم که منطقه سه از مناطق خوب و مناسب مناطق 22 گانه شهرداری است و خرید خانه در منطقه نیاز به بودجه خوبی دارد چون قیمت خانه در منطقه 3 تهران از متری 15 میلیون تومان شروع می شود تا به بالا. اینکه سن بنا چند سال باشد اینکه ملکی که قصد خرید آن را دارید در کدام محله از منطقه 3 قرار دارد و خیلی از پارامترهایی که در تعیین قیمت گذاری خانه موثر است باعث بالاتر یا پایین آمدن قیمت خانه میشود.

خرید خانه در منطقه سه تهران با توجه به قیمت های بسیار بالا نیاز به بودجه زیادی هست که ملزم به دقت و بررسی های دقیق هستید تا خریدی مناسب از هر جهت داشته باشید.

منطقه سه تهران کجاست؟

منطقه 3 تهران که در بخش شمال شرقی تهران واقع شده است یکی از مناطق خوب برای خرید خانه و سرمایه‌گذاری در زمینه ملک است. منطقه 3 شهرداری تهران با مساحتی در حدود 32 کیلومتر مربع است. این منطقه با مساحتی بالغ بر 3 هزار هکتار یکی از بزرگ‌ترین مناطق شهری در تهران است. منطقه 3 تهران از شمال به بزرگراه شهید چمران، بزرگراه شهید مدرس و بزرگراه صدر منتهی می‌شود. از شرق نیز به خیابان پاسداران و بخشی از شریعتی محدود می‌شود و از جنوب به بزرگراه رسالت و بزرگراه همت منتهی می‌شود.

مزایای خرید خانه در منطقه 3 

 امکانات شهری منطقه 3 میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود مراکز مهم تجاری و فرهنگی
  • وجود مراکز درمانی
  • دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی
  • ایستگاه های مترو و BRT
  • دارای بوستان ها و پارک های مهم چون پارک آب و آتش، بوستان طالقانی و...

موقعیت عالی خانه ها در این منطقه از دیگر عوامل خرید خانه در این منطقه به شمار می رود.

نمادهای زیبای طبیعی و جدیدی به این منطقه اضافه شده که می‌توان به پل طبیعت اشاره کرد. علاوه بر مراکز آموزش عالی نظیر دانشگاه الزهرا، منطقه 3 تهران دارای کتابخانه و فرهنگسرا‌های متعددی مانند ارسباران،‌ آفتاب، رسانه و طبرستان است. وجود چنین مراکزی باعث می‌شود تا تمایل افراد برای خرید خانه در منطقه 3 بیشتر شود. امکانات رفاهی دیگری نظیر پردیس سینمایی قلهک، ‌سینما فرهنگ و سالن‌های سینمایی سینما جوان از جمله امکانات فرهنگی دیگری هستند که در این منطقه به رفاه حال ساکنین کمک می‌کنند.