خرید خانه در منطقه 1 تهران

برای خرید خانه در هر منطقه باید پیش از هر اقدامی به میزان بودجه خود دقت داشته باشیم و منطقه‌های هدف متناسب برای خرید را پیدا کنیم. جدای از این امر باید به آینده ملک در هر منطقه نیز توجه داشته باشیم و انتخاب‌هایمان را بر این اساس دسته‌بندی کنیم.

خرید خانه در منطقه یک تهران با توجه به قیمت های بسیار بالا نیاز به بودجه زیادی هست که ملزم به دقت و بررسی های دقیق هستید تا خریدی مناسب از هر جهت داشته باشید.

منطقه یک تهران کجاست؟

منطقه یک شهرداری تهران، مساحتی در حدود 64 کیلومترمربع دارد. مختصات جغرافيايی اين منطقه از شمال محدود به ارتفاعات دامنه جنوبی كوه‌های البرز، از جنوب به بزرگراه شهيد چمران حد فاصل دو راهی هتل آزادی و بزرگراه مدرس و پل صدر، از غرب به اراضی رودخانه دركه و از شرق نيز به انتهای بزرگراه ارتش محدود می‌شود. این منطقه از نظر طراحی و بافت منطقه‌ای به نوعی باغ-شهر محسوب می‌شود و عمدتا بافتی قدیمی دارد. با ساخت و سازهای جدیدی که در این منطقه صورت گرفته، ساختمان‌های بلند و برج‌های بسیاری در این منطقه وجود دارد.

محله‌های منطقه یک

از محله‌های قدیمی و معروف منطقه یک می‌توان به محله‌های اوین، ولنجک، ازگل، جماران، تجریش، زرگنده، سوهانک، قیطریه، نیاوران و دزاشیب اشاره کرد. این محله‌ها به دلیل دارا بودن امکانات شهری مناسب جزو منطقه‌های قابل توجه برای سکونت شهری و ییلاقی هستند. قیمت هر مترمربع زمین در این منطقه با توجه به زمان خرید و نوع خانه و محله مورد نظر متغیر میباشد.

امکانات شهری منطقه یک

  • دارا بودن مراکز بهداشتی و مراکز درمانی

امکانات بهداشتی و درمانی مناسبی در منطقه یک تهران برای ساکنین این منطقه فراهم شده است. از مهم‌ترین بیمارستان‌هایی که در این منطقه فعالیت دارند می‌توان به بیمارستان قلب جماران، بیمارستان تخصصی بیماری‌های ریوی مسیح دانشوری، بیمارستان شهدای تجریش، بیمارستان محک و بیمارستان روانپزشکی رضاعی اشاره کرد.

  • دارا بودن مراکز فرهنگی و تاریخی

این منطقه از قدیم نیز بافتی فرهنگی و تاریخی داشته است. کاخ سعد‌آباد و کاخ نیاوران دو مرکز تاریخی بزرگی هستند که در منطقه یک واقع شده‌اند. علاوه بر آن با گسترش نیازهای فرهنگی جامعه، سینماها و سالن‌های تئاتر متعددی در این منطقه تاسیس شده است. بازار تاریخی تجریش، زیارت‌گاه امام‌زاده صالح، زیارت‌گاه امام‌زاده قاسم و ظهیرالدوله، باغ فردوس و خانه دکتر حسابی هرکدام با ویژگی‌های منحصر به فرد خود از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی این منطقه هستند که به جذابیت این ناحیه برای خرید آپارتمان در منطقه یک تهران افزوده‌اند.