نکاتی درباره فروش ملک

نکاتی مهم درباره فروش ملک مطرح است که رعایت کردن آنها تضمین کننده سود و سرعت فروش ملک می‌باشد که سایت جوکاخ این نکات مهم در فروش ملک را با شما درمیان میگذارد!

. ملک خود را کم هزینه اما درست آگهی کنید!
اولین قدم در فروش ملک ،قراردادن آن در بازار معاملات املاک است و برای اینکار راه های مختلفی وجود دارد از جمله:

ثبت آگهی ملک در سایت‌های املاک :
این روزها سایت‌ها و رسانه های زیادی برای ثبت آگهی فروش و اجاره املاک وجود دارند که رایگان یا با دریافت هزینه ملک شما را برای فروش به نمایش میگذارند.اما ذکر چند نکته مهم در مورد این سایت و رسانه های ملکی وجود دارد:

. تعداد مشتریان واقعی

بسیاری سایت‌های املاک وجود دارند که به شکل سرتاسری در کشور اقدام به ثبت آگهی خرید و فروش یا اجاره املاک میکنند. تفاوتی نمیکند حجم تبلیغات یک سایت املاک برای جذب مخاطب چقدر باشد، مهم اینست که چقدر در فروش و اجاره املاک آگهی شده موثر عمل میکند

. سپردن ملک به مشاور املاک

یکی دیگر از راه‌های آگهی کردن ملک شما، سپردن آن به مشاورین املاک است اما هر مشاور املاکی صلاحیت معامله ملک شما را ندارد.

. نشان دادن ملک به مشتری

فروش و اجاره املاک ترفندهایی دارد که رعایت این ترفند ها موفقیت فروش ملک شما را افزایش میدهد.البته این به معنی دروغگویی یا کلاهبرداری در فروش یک ملک نیست و اطلاع از این نکات ، باعث میشود شما خانه و ملک خود را بدرستی به مشتری نشان دهید:

بهم ریختگی داخل خانه ،حضور حیوانات خانگی و رفت و آمد همزمان بازدیدکنندگان میتواند بسیاری از خریداران را فراری دهد!

اگر ملک شما قدیمی یا کلنگی ست از فروش آن ناامید نشوید! میتوانید با انجام تغییر ساده مثل کارغذ دیواری را رنگ دیوارها، مرتب کردن باغچه و ورودی ساختمان،تعویض چراغها ، و شست و شویی سرویس بهداشتی و آشپزخانه ، روح فضای زندگی و کار را در ملک خود زنده کنید.

به امکانات و نکات مثبت ملک خود تاکید کنید و بعضی تعمیرات معقول که مد نظر خریدار است را بپذیرید.
اگر ملک شما، پارکینگ اختصاصی ندارد، برای تامین پارکینگ با واحدهای همسایه صحبت کنید و ببینید ایا امکان اجاره یا انتقال (فروش) پارکینگ به شما را دارند.

. تنظیم قرارداد فروش ملک

در اولین مرحله برای تنظیم قرارداد فروش ملک باید با خریدار به مشاور املاک دارای مجوز اتحادیه املاک مراجعه نمایید. یک قرارداد رسمی یا مبایعه نامه ملکی تنظیم کنید و تمامی موارد آن را بررسی کنید.

همچنین با خرید اشتراک در سایت جوکاخ میتوانید فایل های مربوط به خرید و فروش یا اجاره ملک را که کاربران دیگر با ثبت رایگان آگهی ملک در سایت قرار داده اند شما از آنها مطلع شوید.

منبع: خانه لند