نکاتی که جهت خرید ویلا‌های ارزان باید رعایت کرد

هنگامی که ویلا با قیمتی مناسب یا ارزان به شما پیشنهاد می شود، قبل از اینکه از روی احساس تصمیم به خرید بگیرید، ویلا را از جهات مختلف بررسی نمایید و نکات مطرح شده در تصمیم گیری شما برای خرید ویلا و کسب سود بالاتر تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  • در اولین قدم در مورد پیمانکار، صاحب ویلا یا مشاور املاک مورد نظر حتما تحقیق کنید و از قابل اطمینان بودن و مجوز داشتن آن ها اطمینان حاصل کنید.
  •  با بررسی قیمت خرید ویلا در منطقه مورد نظر ، میانگین قیمت معاملات ویلا را ارزیابی کنید، زیرا ممکن است آن منطقه در کل محل ارزانی باشد و فروشنده حتی ویلا را با قیمتی بالاتر از منطقه (هرچند ارزان) به شما پیشنهاد داده باشد!  یا اینکه ممکن است با بررسی قیمت های منطقه متوجه شوید که قیمت پیشنهادی فروش ویلا به شما بسیار پایین تر از نرخ معمول است که در این صورت قطعا دلیل مهمی برای ارزان بودن آن ملک وجود دارد که نباید به راحتی از آن چشم پوشی کرد.
  •  سعی کنید منطقه آن ویلا را بشناسید و مطمئن شوید که آیا آن محدوده مناسب ترین منطقه برای شما است یا نه.
  • قبل از خرید ویلا حتما دسترسی های آن را به دریا و مراکز مهم مثل بانک و پمپ بنزین را چک کنید، چرا که عموما ویلاهای ارزان قیمت دسترسی های مناسبی ندارند. البته که زندگی و حتی گذراندن تعطیلات در این ویلاها سختی‌های زیادی دارد، اما اگر مشکل دیگری با آن ندارید می توانید به خرید چنین ویلایی فکر کنید.
  • حتما متراژ و ابعاد ثبت شده در سند  و مدارک ویلا را قبل از خرید با ابعاد واقعی و زیر بنای آن تطبیق دهید و اطمینان حاصل کنید که اشتباهی در مشخصات ذکر شده و واقعی وجود ندارد.
  • حتما با استعلام از مراکز معتبر، از مشکلات قانونی احتمالی معامله خرید ویلا با خبر شوید. زیرا در صورت وجود چنین مشکلاتی ، شما با خرید ویلا مسئولیت این مشکلات را برعهده می گیرید و بعدها در فروش آن ملک به مشکل بر خواهید خورد.

  • نکته: از جمله مشکلات قانونی خرید ویلا می توان به شریکی بودن یا مالِ غیر محسوب شدن ویلا اشاره کرد و در صورت خرید ویلا بدون اجازه شریک مالک ، دچار دردسر های حقوقی و ملکی خواهید شد.
  • قبل از خرید ویلا با فردی متخصص راجع به اسناد آن مشورت کنید، تا از نوع سند (مشاع، تفکیکی و ..) اطمینان حاصل کنید تا پس از خرید ویلای مد نظرتان دچار مشکلات نشوید.

با توجه به آنچه که گفته شد برای خرید ویلا باید از یک متخصص مشاور املاک مشورت گرفت و همچنین به این نکته توجه کرد که ویلای پیشنهاد شده از نظر قیمت معقول باشد که شما را دچار مشکلات حقوقی و ضررهای مالی معاملات اشتباه نکند.

منبع: خانه لند